Pasienter og pårørende kan få råd og tips fra en klinisk ernæringsfysiolog på Vardesenteret Ålesund.
Å spise godt før og under kreftbehandling kan gjøre at du tåler behandlingen bedre, opprettholder styrke og energi, og føler deg bedre. For at kroppen skal fungere godt, trenger den et sunt og variert kosthold også etter kreftbehandling.
Mange mister matlysten og går ned i vekt under behandling. Er du usikker på hvilken mat du bør spise, eller hva du skal gjøre for å få i deg nok mat?
Mandager: digitalt ernæringskurs
Fast mandager og tirsdager har vi tilgjengelig klinisk ernæringsfysiolog hos oss.
I samarbeid med Vardesenteret i Bergen følger vi et digitalt ernæringskurs. Det er fast på mandager kl. 14.00-15.00, men temaene rullerer. Det kan man følge fra Vardesenteret, men også hjemme fra sofaen.
Påmelding til ernæringskurset skjer via vardesenteret.no. Linken har dessverre ikke kommet enda, derfor er temaet ikke tilgjengelig og påmelding ikke mulig før slutten av uka.
Vår klinisk ernæringsfysiolog Pernille kommer innom Vardesenteret etter det digitale kurset og er tilgjengelig for eventuelle spørsmål. For de som sitter hjemme er det mulig å stille spørsmål digitalt til ernæringsfysiologen i Bergen.
Tirsdager: lunsj med klinisk ernæringsfysiolog
Hver tirsdag serverer vi lunsj på Vardesenteret. Klinisk ernæringsfysiolog Pernille vil være tilstede under lunsjen, fra kl. 11.30, og tilgjengelig for spørsmål.
Kontakt Vardesenteret Møre og Romsdal
Tlf: 70 16 71 40
E-post:
heidi.myhre.engelkor@helse-mr.no eller: hmr.vardesenteret@helse-mr.no