Menn og kreft – en møteplass i Trondheim

Menn og kreft er en møteplass for menn i Trondheim som har eller har hatt kreft. Vi utveksler erfaringer og lærer av hverandre. Innimellom gjør vi aktiviteter eller har et foredrag.

Kreftforeningens møteplass for menn startet opp høsten 2021. Målet er å skape en arena for menn med selvopplevd krefterfaring – for å møte andre menn som har opplevd det samme.

Tilbudet er drevet av menn for menn på frivillig basis, og det er uforpliktende og gratis. Vi møtes som hovedregel på Vardesenteret St. Olavs hospital, hver tredje mandag.

Høsten 2026

Alle dager klokken 18.00– 20.00

  • 17. august
    • Sosialt samvær og presentasjon av høstens program
  • 07. september
    • Skrivekveld med Per Kristian Cani Nielse (les mer under)
  • 28. september
    • Tema: Seksualitet ved kreft, ved sexolog Vigdis Moen (18.00 – 19.00)
  • 19. oktober
    • Vi snakker om fremtidsfullmakt
  • 09. november
    • Skrivekveld med Per Kristian Cani Nielse (les mer under)
  • 30. november
    • Juleavslutning med Odd fellow

Skrivekvelder i september og november

Har du lyst til å være kreativ med ord og tekst? Høstens skrivekvelder vil nettopp handle om kreativitet med hensyn til skriving. Dessuten vil mye tid bli viet samtaler, basert på deltakernes egne tekster. Forfatter, lærer og tidligere kreftpasient Per Kristian C. Nielsen vil innlede med egen erfaring vedrørende “skriving som medisin” og bringe inn praksiser fra andre som har arbeidet i dette feltet. I tillegg vil han komme med metoder og råd når det gjelder å skrive en litterær tekst.

Per Kristian har tidligere vært bokanmelder og student ved forfatterstudiet i Bø. Han har hovedfag i litteraturvitenskap ved NTNU.

Under første skrivekveld, 7. september, blir det introduksjon til ulike skrivemetoder og enkle øvelser for å komme i gang.

Materiell: Ta med noe å skrive på og med.

Taushetsplikt for alle parter under skrivekveldene.

– Dette har vi savnet

– Jeg anbefaler sterkt å finne noen å prate med – du vil bli positivt overrasket. Det vil lette på trykket, alt blir lettere oppe i hodet, sier Arvid Haukås.

Kontakt

Anita Formo Bones

Rådgiver i Kreftforeningen

E-post: anita.formo.bones@kreftforeningen.no

Tlf: 45 47 28 43

Menn snakk om det

En av tre får senskader etter kreft. Hvorfor er det så få menn som snakker om det?

Var dette nyttig?